Dětem z dosahu
Skleněný nábytek nebo zrcadla je v první řadě vhodně umístit v prostoru nebo na zdi, tak, aby k němu děti měly omezený přístup. Malé děti chvíli neposedí a snadno se tak může stát, že ani to nejpromyšlenější místo jim nakonec nezůstane skryto.
„Pokud nedokážete zabránit kontaktu dětí se skleněnými skříňkami nebo proskleným konferenčním stolkem, je vhodné je vyměnit za dřevěné či plastové. Stejně tak zrcadla by měla být zavěšena co nejvýše, tak, aby na ně děti nedosáhly,“ doporučuje specialista Jiří Bonk ze stavební společnosti.
Polepte je
Pokud nechcete slevit ze svého standardu a skleněné plochy v domácnosti chcete zachovat, existuje ještě další varianta, která je navíc poměrně levná. „Jedná se o ochranné folie na sklo, kterými doporučuji polepit veškeré skleněné plochy v domácnosti. Na výběr je zde z několika druhů, od těch nejzákladnějších čirých po ochranné fólie se speciální zesílenou vrstvou o 0,35 milimetrech, které doporučuji především do domácností s více dětmi,“ říká Lucie Hronová z největšího českého výrobce zrcadel.
V případě, že dojde k rozbití jakéhokoliv skleněného předmětu s ochrannou fólií, zůstanou střepy nalepené na ni. Nemusíte se zároveň obávat, že zkreslí například odraz zrcadla, jsou totiž velmi nenápadné a na první pohled neviditelné. Mají navíc vlastnost chránit před UV zářením, poškrábáním a zabraňují stárnutí materiálu.
„Pokud o pořízení ochranné fólie přemýšlíte, nemusíte se bát její instalace, není na ní nic složitého. Pokud však chcete mít garanci, že bude nainstalována správně a mít také nárok na případnou reklamaci, můžete práci přenechat profesionálně vyškolené firmě. Většinou je možné si montáž objednat přímo u výrobce, a mít tak vše rychle a bezpečně zařízené,“ dodává Lucie Hronová.
Zdroj: TZ Wirtuuu + TZ Amirro